slovensky / english

Festival Barbakan, ktorý sa bude konať v Banskej Bystrici v dňoch 13. – 17. augusta 2008, má okrem hudobnej a  filmovej časti aj výtvarnú  - Fine art Barbakan 2008. V rámci výtvarného Barbakanu si budete môcť pozrieť výstavu pod názvom „Videotoaleta“, ktorej vernisáž bude 29. júla 2008 o 17. hodine na Dolnej ulici 8 v Banskej Bystrici.

Výstava „Videotoaleta“ predstavuje kolekciu vybraných diel študentov a absolventov Akadémie umení a Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktoré vznikali ako semestrálne práce a v súčasnosti sú dostupné na zhliadnutie aj na internetovej stránke www.inyfilm.sk, ktorá je zameraná na prezentáciu slovenského experimentálneho filmu. Ambíciou projektu je odprezentovať práce mladých autorov vo verejnom priestore a tak umožniť návštevníkom festivalu Barbakan, ale aj náhodným divákom živý kontakt s umeleckým dielom v netradičnom prostredí predajne Elektrik a v suteréne Stredoslovenskej galérie. Výstava potrvá do 17. augusta 2008.

Videotvorbou sa  predstavia v predajni Elektrik (Dolná 24) Radovan Bries, Lukáš Matejka, Michal Šimonfy, Jana Kapelová, Stano Veselovský, Dano Dida a v Stredoslovenskej galérii (Dolná 8) Eva Drozdíková, Ján Labant, Jana Semanová, Drahoslav Páluš, Petra Špitková a Filip Fabian

Viac informácií nájdete aj na www.inyfilm.sk a www.ssgbb.sk.-

videotoaleta barbakan inyfilm.sk
video z vernisáže | sme.sk

spacerspacerspacerspacerspacerspacer
° zmeniť farbu
° A k c i e

Aprés le pluie

BARBAKAN: Videotoaleta

P-SILO >Festival Images contre nature

Passage 35 EGYPT

Roxy NOD

Stredoeurópsky dom fotografie

--

° Môj obľúbený film° P u b l i k á c i e


INYFILM/SEDF-07 [dvd]
INYFILM/ROXY-08 [dvd]

° P a r t n e r i


azyl.sk
Akademia umeni v Banskej Bystrici eject.sk Vysoka skola muzickych umeni Ministerstvo kultury SR Slovensky filmovy ustav
---
newsletter >>

dostávaj novinky
e-mailom !

---

XHTML 1.0 | validated | C S S

| design by virae |